TOVÁRNA NA PŘEDSTAVENÍ

ZAHRANIČNÍ STUDIUM
/ UNIT 1 /  Derek Hill /
UNIVERSITY OF STRATHCLYDE GLASGOW
DEPARTMENT OF ARCHITECTURE 2015
DIVADLO JE NOVOU NÁPLNÍ STARÝCH LÁZNÍ. nOVÉ POUŽITÍ SCHRÁNKY. nOVÝ ORGANISMUS USÍDLENÝ VE STARÝCH PROSTORÁCH. bAKTERIE VYVINUTÁ Z LÁZEŇSKÉ PLÍSNĚ. pOSTUPNĚ SE KLUBE VEN, ROSTE. AŽ SE Z NÍ STANE PREDÁTOR. lOVÍ LIDI Z ULICE TAK, JAKO LVÍ MRAVKOLEV. DÉMON ŽIVÍCÍ SE NÁPADY, ENERGII A ČASEM...
ZADÁNÍ

Úkolem bylo přetvořit staré nepoužívané městské lázně do divadelní služby. Transformace měla přinést maxim využití prostorů pro současné nároky i budoucí. Stavba by neměla umělce omezovat v představě o jeho vystoupení a zařízení scén. Oblast lázní má jistou hodnotu, zásah do okolí měl být snížen na možné minimum, aby se dodržel nově navrhovaný program.

PROGRAM

 

Zajímalo mě divadlo a performance, které mohou být ovlivněny diváky. Kde je návštěvník do show vtažen a podílí se ději interakcemi, senzory a variabilními scénami. Publikum spoluutváří prostor. Prostředí bez přesně stanovených hranic mezi jevištěm a hledištěm. Záleží pouze na umělci, jak své vystoupení pojme. Může vás ošálit a udělat z vás hlupáka, aniž bysto o tom věděli. Pokud mám definovat styl hry, jedná se o site-specific umění. Na scéně by byly k dispozici digitální technologie, virtuální reality, zvukové experimentální systémy. 

© Dominik Cisar